08 września 2022
Спеціальна пропозиція для вчителів з України

Specjalna oferta dla nauczycieli z Ukrainy, którzy chcą uczyć w polskich szkołach.

Спеціальна пропозиція для вчителів з України, які хотіли б працювати в польських загальноосвітніх школах.

Через ситуацію російського збройного нападу на Україну до нашої країни приїхали сотні вчителів, які тут є біженцями, та не можуть виконувати свою роботу в Україні. Але і у наших школах стає все більше дітей саме через новоприбулих саме з України, і через це, у школах теж бракує вчителів.

Пропонуємо вчителям з України, навчальний освітній пакет, що дозволить їм працювати в польській школі.

Пакет пропозиції включає факультет «Педагогічна підготовка» (з курсами польської мови) та інші напрямки навчання, що відповідають вже здобутій українській освіті (наприклад, математика в школі, освіта безпеки, освіта та реабілітація людей з вадами розумового розвитку, олігофренопедагогіка та інші. ( Маємо понад 30 факультетів навчання доступних в нашій пропозиції.) Таке навчання дистанційне , але з фізичними консультаціями по всій території Польщі.

Для осіб з України знижка 50%  на додатковий факультет та безкоштовний курс польської мови для факультету Педагогічної підготовки. Люди, які вирішили навчатися, можуть подавати заявки на дофінансування до різних державних або місцевих джерел.

За згодою Директора польської школи, також можна приступити зразу до роботи , після початку навчання у WSNP та отриманих для цього підтверджуючих документів. Інформація про навчання на: www.deocedno.edu.pl, інформація польською мовою: 604 553 150 або 537 852 777, українською мовою: 697 777 455 або 785 777 709.

W związku z sytuacją zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę do naszego kraju przybyły setki nauczycieli, którzy teraz są uchodźcami i nie mogą wykonywać swojego zawodu na Ukrainie. Z drugiej strony w naszych szkołach przybywa dzieci, w tym również z Ukrainy, a brakuje w szkołach nauczycieli.

Proponujemy nauczycielom z Ukrainy podjęcie pakietu studiów, które umożliwią im pracę w szkole polskiej. Pakiet składa się z Przygotowania Pedagogicznego (w ramach tych studiów kurs języka polskiego) oraz drugiego kierunku studiów, zgodnego z posiadanym wykształceniem z Ukrainy (na przykład: Matematyka w szkole, Edukacja dla bezpieczeństwa, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Oligofrenopedagogika lub inne z ponad 30 kierunków dostępnych w naszej ofercie.

Proponujemy studia wspomagane kształceniem na odległość (zdalnie) i konsultacjami w całej Polsce. Dla osób z Ukrainy proponujemy 50% zniżki na dodatkowy kierunek i bezpłatny kurs języka polskiego na Przygotowaniu pedagogicznym.

Osoby, które podejmą studia mogą się starać o finansowanie z różnych źródeł rządowych lub samorządowych. Mogą również za zgodą dyrektora szkoły podjąć prace po rozpoczęciu studiów na podstawie stosownych zaświadczeń wydanych przez WSNP.

Informacje o studiach na stronie: www.deocedno.edu.pl, informacje po polsku: 604 553 150 lub 537 852 777, po ukraińsku: 697 777 455 lub 785 777 709.